Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Obvyklá rychlost doručení od podání zásilky přepravci:

  • PPL druhý den od odeslání
  • Osobní odběr je možný v Praze Stodůlkách 

 

 

 

 

 

 

 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 1 290,00 Kč (52,12 EUR)
skladem

ČLÁNKY » Zkušenost maminky z Brna
Zkušenost maminky z Brna

Má zkušenost se stříbrnými kloboučky

Na začátku je neplánovaný porod císařským řezem a konstatování: "Vy nevíte, že máte plochý bradavky? Tak s tím kojit nebudete," kterým mě zpraží jedna ze sester při druhém pokusu o přiložení asi dvě hodiny po tom, co se proberu z narkózy. I tak se kojení naprosto přirozeně rozjíždí (škoda, že tu sestru už nepotkám!:-) ). Nicméně už z porodnice odcházím s drobnou ragádou. Ale technika kojení je prý dobrá, tak ať si to mažu Purelanem nebo Bepanthenem a prsa si zvyknou a bude to dobrý.

Doma se během týdne ragáda zvětší a kojení bolí jako čert, tak začínám prso šetřit – odsávám z něj elektrickou odsávačkou a kojím hlavně z druhého. A jak se namáhá to druhé, tak je brzo ragáda i na něm. To už zběsile brouzdám po internetu a zjišťuju, co s tím, pořád dokola řeším jen a jen kojení. Díky bohu malý prospívá a mléko teče.

Pediatrička mi napíše antibiotickou mast, která má fungovat podobně jako nedostupný Framykoin. Mast nepomáhá a ještě se musí pečlivě smývat, ostatně skoro jako všechny masti, co zkouším. Pak si zvu domů laktační poradkyni, která mě učí asymetrické přisátí – že to nejméně bolí a tak. Něco na tom určitě je, ale výsledek v mém případě – ragády se ještě zhoršují, přestože techniku kojení piluju, seč můžu. A nepomáhá ani její tzv. univerzální mast (s kortikoidy, antibiotikem a antimykotikem). To už je mi celkem zle z toho, co všechno si na ta prsa mažu, navíc o nějakém zlepšení si můžu nechat jen zdát.

Ve čtyřech týdnech, kdy už mě bolí i odsávání, nasadím při jednom ranním kojení silikonový klobouček. Bolest je podstatně menší, jásám. Tak přežívám cca další dva týdny. Kojit se dá, ale ragády se nehojí, občas krvácí, a to už jsem fakt na dně. Pak náhodou při dalším zoufalém pátrání po internetu narazím na stříbrné kloboučky Silverette, čtu recenze ze zahraničí, jelikož v českých diskuzích na téma ragád jsem na zmínku o nich nenarazila. Objednávám, nasazuju mezi každým kojením a... přichází ohromná úleva, na těle i na duchu. Něco se konečně děje!

Po dvou týdnech je bolest minimální a ragády poloviční, zase si kojení užívám. A to platí do teď, malý má pět měsíců, ragády už jsou dávno zahojené, prospívá parádně a pořád plně kojíme. Takže, díky stříbro!

Mám-li to shrnout – před léčbou stříbrnými kloboučky Silverette tvořila třetinu každé bradavky otevřená rána. Kloboučky fungovaly skvěle a den ode dne to opravdu bylo lepší a lepší. Celkově trvalo hojení asi pět týdnů, s tím, že jsem kojila přes silikonové kloboučky, což možná hojení brzdilo. Taky jsem nebyla moc důsledná, pokud jde o větrání po dvou hodinách, v noci jsem měla kloboučky někdy i šest hodin v kuse. Trochu jsem se bála, aby se kloboučky nějak neponičily, ten plíšek je celkem tenký a jednou v noci se mi jeden trochu prohnul, ale jinak nemám, co bych vytkla. Jednoznačně doporučuji!